Jakie misie dla niemowląt są najbezpieczniejsze?

Jakie misie dla niemowląt są najbezpieczniejsze?

Misie to uniwersalne zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju prezent kupić kilkumiesięcznemu dziecku? Postaw zabawki bezpieczne i przyjazne. Miękki miś przytulak jest bardzo dobrym wyborem, ale trzeba sprawdzić najpierw, czy został zaprojektowany zgodnie z europejskimi standardami.

Misie dla niemowląt – pluszowe obszycie i miękkie wypełnienie

Decydując się na zakup maskotki dla niemowlaka trzeba mieć pewność, że zabawka wytrzyma nawet największe tarmoszenie – dzieci często nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi przytulankami i wszędzie je ze sobą noszą. Porządny miś zaprojektowany dla niemowląt od szóstego miesiąca życia będzie posiadał oznaczenie CE, które zapewnia bezpieczeństwo – to najbardziej istotne kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu pluszaka. Warto też sprawdzić czy materiały, z których uszyto pokrycie misia nie będą alergizować delikatnej skóry maluszka. Innym istotnym czynnikiem jest design – ręczne uszycie zabawki zapewnia o unikatowości każdej sztuki.

Miś przytulak – podaruj maleństwu towarzysza zabaw na długie lata

Jeśli zależy nam, aby pluszak stał się niezastąpioną maskotką dzidziusia, warto sprawdzić to, czy można go wyczyścić na mokro w razie ubrudzenia. Należy również ustalić, czy po praniu wnętrze niedźwiadka szybko się wysuszy. Renomowani projektanci pluszaków używają wysokiej jakości przyjemnych w dotyku tkanin, które powinny wytrzymać zarówno intensywną zabawę, jak i wielokrotne czyszczenie. Innym niezmiernie ważnym elementem porządnie wykonanej przytulanki są specjalne kulki umieszczone wewnątrz, które sprawiają, że maskotka stabilnie stoi i dzięki temu rzadziej będzie wypadać z objęć śpiącego dzidziusia.