Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Jeśli potrzebujesz kontenerów, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się ogromną trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne oraz niebezpieczne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do transportu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: biuro@ekombud.pl