Jak można użyć tablicę korkową w szkole czy w domu?

Jak można użyć tablicę korkową w szkole czy w domu?

Tablica korkowa – zdaje się zupełnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są stosowane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zwykle stosujemy tablice korkowe?

Na ogół napotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (studniówkach, olimpiadach, konkursach czy wizytach gości), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą pisać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto zastosować tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bowiem w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, by tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy stanowisku z herbatą albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – użyj ich w domu

Do wszystkich powyższych pomysłów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak pragniemy zastosować tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach drewnianych, aluminiowych bądź z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny zielony, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, dlatego każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można zastosować tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w zawodach, pocztówki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, aby zaznaczać pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.