Grille Broil King – grillowanie bez użycia węgla

Grille Broil King – grillowanie bez użycia węgla

Pierwsze słoneczne wiosenne dni skłaniają do spędzania wolnego czasu w ogrodzie. Lubianą formą spotkań z bliskimi są przyjęcia odbywające się w ogrodzie przy grillu. Na pewno wiele osób, które planuje zakup grilla, zastanawia się, jaki rodzaj grilla kupić: tradycyjny grill na węgiel czy może gazowy? Przyjrzyjmy się, jakie plusy mają grille gazowe marki Broil King.

Grille Broil King – dlaczego powinno się je kupić?

Grille gazowe Broil King są przede wszystkim bardzo wygodne i proste w obsłudze. Rozpalenie grilla wymaga jedynie kilku sekund. Grille takie rozgrzewają się bardzo szybko, dużo szybciej niż węglowe. W efekcie można nie tylko od razu zacząć przygotowywać potrawy, ale również delektować się ich smakiem o wiele szybciej. Grille posiadają wbudowany termometr, który umożliwia kontrolę temperatury. Ogromną zaletą grilli tego rodzaju jest brak popiołu – po zakończonym grillowaniu pozostaje nam wyłącznie oporządzić ruszt. Podkreślić trzeba, że nie pobrudzimy swoich rąk, kiedy będziemy go rozpalać. Grille Broil King mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że grillowanie staje się autentyczną przyjemnością. W ofercie znaleźć można grille do zabudowy oraz bez. Każdy model grilla ma zapalarkę oraz żeliwny ruszt. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w boczną kuchenkę – umożliwia to nie tylko grillowanie, ale także gotowanie.

Grille Broil King – jakie akcesoria do grillowania kupić?

Grillowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria do grillowania, które także produkuje firma Broil King. Wybór proponowanych akcesoriów jest zaskakująco duży. Znajdują się pośród nich zarówno wyjątkowo proste akcesoria , do których zalicza się łopatki do przewracania żywności, szczypce z blokadą, stojaki ułatwiające opiekanie kurczaków oraz kosze do grillowania ryb. Wśród akcesoriów do grillowania z pewnością na uwagę zasługują również kamienie do pizzy oraz akcesoria niezbędne do wyczyszczenia rusztu. Fani domowych wędzonych ryb oraz wędlin znajdą również specjalne skrzynki do wędzenia wykonane z żeliwa oraz bardzo duży wybór wiórków wędzarniczych.