Gdzie używa się żarówki H7?

Gdzie używa się żarówki H7?

Żarówka H7 należy do najchętniej wykorzystywanych przez wytwórców świateł do aut rodzajów żarówek. Bywają wykorzystywane przede wszystkim w światłach mijania i drogowych – powinny zatem posiadać odpowiednią siłę. Obowiązujące przepisy stanowią, iż żarówka H7 nie może wytwarzać światła o intensywności ponad tysiąc pięćset lumenów, jednak w niektórych sytuacjach możliwe jest wykorzystanie wersji o strumieniu większym o najwyżej sto pięćdziesiąt lumenów. Jak w przypadku pozostałych typów żarówka, model H7 musi posiadać homologację – korzystanie z żarówek jej niemających zazwyczaj kończy się bowiem karą finansową, a nawet zatrzymaniem dokumentów auta. Żarówki tego rodzaju, z uwagi na ich popularność, są szeroko osiągalne, chociaż ich wybór potrafi stać się powodem dużych problemów. Podpowiadamy, co zrobić, by się tego ustrzec.

Dodatkowa moc żarówki H7

Wielu firm oferuje nam żarówki H7 o sile większej niż ta określona w prawie. W sklepach znajdziemy na przykład wersje generujące światło o intensywności wyższej o nawet 130%. Co istotne, tego typu żarówki H7 są kompatybilne z przepisami, bo firmy zaznaczają, że wyższą jasność osiągają jedynie w odpowiednich warunkach na drodze. Powinniśmy też zaznaczyć, że tego typu żarówki tworzą strumień różnej intensywności, a modele poszczególnych wytwórców zwykle naprawdę różnią się od siebie, zaś te droższe nie zawsze okazują się najwydajniejsze.

Żarówka H7 – czy powinniśmy oszczędzać?

Kolejną rzeczą, na jaką bezwzględnie musimy uważać przy kupnie żarówek H7 będzie koszt zakupu. Oczywiście poświęcenie dużych kwot na produkty o niepewnej klasie nie będzie dobrym pomysłem, ale warto wystrzegać się przy tym podejrzanie tanich propozycji. W sklepach dostępne są modele nawet o kilkanaście złotych tańsze od produktów renomowanych marek. Zwykle jednak są nie tylko mniej wytrzymałe, ale również niebezpieczne w eksploatacji, gdyż po włączeniu mogą zadymić odbłyśnik, powodując tym samym, że będzie on niezdatny do użytku. Z tego względu najlepszym wyjściem jest kupno żarówek H7 z diodami LED, gdyż nie mają one żarnika, który wypala się pod wpływem temperatury, a ponad to ich czas użytkowania jest dłuższy.