Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

kapsułki do ekspresu, kapsułki do kawy

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Dzisiaj do większości popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: office@cafessima.pl