W dzisiejszych czasach prawie w każdym domu stosowane są maszyny sterowane za pomocą pilota. Nikogo nie zaskakują dziś drzwi czy lampy włączane radiowo – są ogólnie osiągalne oraz dość tanie. Często je stosujemy, gdyż są wygodne, a przy tym nierzadko bezpieczniejsze od bram obsługiwanych na zamek. Jednak wytwórcy zazwyczaj zapewniają w zestawach za niską liczbę egzemplarzy, a to szczególnie dokuczliwe jest dla sporych rodzin. Poza tym większość z nas się zgadza z tym, że zawsze warto mieć zapasowy pilot w domu. Na szczęście istnieje wyjście z podobnych trudności – aby każdy z domowników posiadał własny pilot, mamy szansę zaopatrzyć się w odpowiednie modele. O czym więc pamiętać przy ich zakupie? Jak znaleźć najlepszy egzemplarz?
Programowanie pilota samokopiującego
Główną mocną stroną pilota samokopiującego okazuje się to, iż do jego zaprogramowania nie potrzebujemy szczególnych kwalifikacji. Musimy bowiem jedynie zbliżyć pilot samokopiujący do głównego urządzenia a potem przesłać sygnał. Zapasowy egzemplarz przechwyci sygnał i od tej pory będzie mógł włączyć wrota lub lampę. Pamiętajmy wszak, że niektórych modeli pilota samokopiującego nie sposób ustawić tą metodą. Jest tak tylko w przypadku pilotów działających na protokole AIIDucks – wówczas trafionym rozwiązaniem będzie zastosowanie radiolinii.
Przykłady użycia pilota samokopiującego
Jak już wspomnieliśmy, pilot samokopiujący bywa stosowany w szczególności przez posiadaczy włączanych radiowo garaży oraz reflektorów. Oprócz tego może być również stosowany przez właścicieli samochodów z zamkiem centralnym – dzięki temu rozwiązaniu każdy członek rodziny będzie posiadał własny pilot, co pozwoli na uniknięcie najróżniejszych problemów. Warto wspomnieć również o tym, iż pilot samokopiujący będzie także przydatnym urządzeniem w przedsiębiorstwach, w których wejścia są otwierane zdalnie – wtedy każdy członek ekipy otrzyma swój pilot, a to znacznie ułatwi komunikację po budynku.