Powłoka karoserii samochodowych jest bardzo podatna na zarysowania. Niekiedy wszak wystarczy niewielkie otarcie, by powstały na niej rysy. Szczególnie dokuczliwe potrafi to stać się przy myciu lakieru z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jedne co prawda dają się łatwo usunąć, ale inne potrafią okazać się przyczyną poważnych trudności. Intensywne mycie zazwyczaj skutkuje zarysowaniem powłoki i niższymi bądź wyższymi kosztami jego naprawy. Z tego względu do usunięcia polimerów, zabitych owadów lub olejów powinniśmy użyć odpowiednich środków. Szczególnie, że nie są one kosztowne, a ich wyszukanie niewątpliwie nie jest skomplikowane. Jakie preparaty okażą się zatem w tym przypadku pomocne?
Jak jest zrobiona glinka do lakieru?
Najskuteczniejszym i, co najistotniejsze, najbezpieczniejszym preparatem do czyszczenia powłok lakierowanych jest na pewno glinka do lakieru. Co ważne, ten nowoczesny produkt umożliwia głębokie oraz dokładne wyczyszczenie powłok lakierowanych, a jednocześnie nie przyczynia się do ich uszkodzenia. Do produkcji glinki do lakieru stosuje się związki tytanu, przez co z łatwością wywabia ona także zabrudzenia z tłuszczów, odłamki bitumiczne czy żywice. Dobrze też wspomnieć, iż glinka do lakieru doskonale sprawdza się jako preparat do mycia innych powierzchni – między innymi szyb w kabinach natryskowych.
Glinka do lakieru – technika użycia
Aplikowanie glinki do lakieru jest naprawdę łatwe i nikomu nie sprawi trudności. Wystarczy jedynie wyszarpać niewielką ilość glinki oraz ukształtować z niego kulkę, by potem zanurzyć ją w ciepłej wodzie. Gdy glinka do lakieru jest już miękka, należy polerować nią przemytą detergentem nawierzchnię. Glinka po pewnym czasie ubrudzi się – wtedy należy wgnieść brudny fragment do wnętrza i znów ugnieść kulkę. Pamiętajmy też, że po czyszczeniu powinniśmy starannie wyszorować dłonie.