Cegła ręcznie formowana – estetyka i wytrzymałość

Cegła ręcznie formowana – estetyka i wytrzymałość

Cegła elewacyjna to popularny element budowlany, który jest nadzwyczaj wytrzymały, pełni funkcję dekoracyjną, a przy tym powoduje, że dom odróżnia się na tle pozostałych. Z jakiego powodu cegła elewacyjna jest tak popularna i gdzie się ją stosuje? W jakich barwach produkowany jest klinkier dekoracyjny?

Cegła na elewację – zastosowanie

Naturalne cegły elewacyjne zachwycają swoim niepowtarzalnym designem i mogą być użyte zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły na elewację wspaniale ozdabiają domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich porowata powierzchnia świetnie sprawdza się na nieruchomościach utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą wytrzymałością i wyśmienicie radzi sobie z wahaniami temperatury. Klinkierówka może też być użyta na ścianach wewnątrz mieszkania, jak również do wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu lub obudowania kominka – możliwości jest bardzo dużo!

Dlaczego warto wybrać klinkierową cegłę na elewację?

Klinkierowa cegła na elewację charakteryzuje się niską nasiąkliwością, trwałością oraz odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, co powoduje, że jest chętnie używana w budownictwie. Parametry techniczne to jednak nie wszystkie atuty, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej barwy pozwalają na osiągnięcie bardzo oryginalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień pomarańczu, beżu, czerwieni, brązu, żółci, a po domieszce glinki w kontrastowym kolorze także wiele innych, łącznie z różowym czy niebieskim. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że dom jest niepowtarzalny!