Biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

więcej »

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na unikatową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.