Bielizna i odzież kompresyjna – szybsza regeneracja mięśni

Bielizna i odzież kompresyjna – szybsza regeneracja mięśni

Kup bieliznę kompresyjną na sklep-hummel.pl.

W zasadzie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jakkolwiek nie wszyscy spotkali się z określeniem „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż ta nazwa przeważnie łączona z akcesoriami używanymi w rehabilitacji. W tym artykule zaprezentujemy tę kategorię odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na skuteczność ćwiczeń osoby ją noszącej.

Sportowa odzież kompresyjna – usuwa “zakwasy” z trenowanych mięśni

Bielizna i odzież kompresyjna to wyspecjalizowane ubrania, które mają liczne właściwości korzystnie oddziałujących na jakość ćwiczeń. Taka odzież mocno przylega do ciała co powoduje, iż otoczone nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta zazwyczaj bezszwowa odzież, przyczynia się do lepszego dotlenienia i ukrwienia tkanek oraz szybszego odprowadzenia kwasu mlekowego z trenowanych mięśni. Dobrej jakości odzież uciskowa zimą sprawnie ochroni organizm przed zimnem, z kolei w pełni lata nie pozwoli na jego przegrzanie. Ta specyfika ubrań kompresyjnych umożliwia stosowanie ich zarówno przez sportowców preferujących treningi na świeżym powietrzu, jak i tych ćwiczących w zaciszu siłowni. Kolejną niesłychanie ważną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, gdyż zmniejsza ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, często pojawiające się w czasie treningów o charakterze siłowym.

Odzież i bielizna kompresyjna – czy zawsze zakładać na czas ćwiczeń?

Odzież kompresyjna opracowana jest przede wszystkim do zakładania jej w czasie dynamicznych ćwiczeń. Przykładowo spodenki o cechach kompresyjnych stabilizują pracę mięśni kończyn dolnych, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze wyniki, a koszulki kompresyjne podpierają mięśnie pleców i brzucha. Zawodowi sportsmeni, skupieni na treningu mięśni całego ciała często stosują kombinezonów kompresyjnych, natomiast typowi bywalcy klubów fitness zazwyczaj polegają na zestawie top plus spodenki. Sportowe skarpetki czy getry kompresyjne można zakładać na czas treningów, jednakże zaleca się korzystać z nich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, aby szybciej odbudować mięśnie. Ważne jest również, aby trafnie dobrać rozmiar bielizny bądź odzieży kompresyjnej, tak aby nie powodowała nadmiernego ucisku, który mógłby mieć niekorzystny wpływ na krążenie. Odzież kompresyjna męska oraz damska to artykuł, który można zakupić w większości sklepów sportowych.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: sklep@rsactive.pl