Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Jeśli chcesz zamówić antenę naziemną, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/mbuub8v

W przeważającej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się też wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: telmor@telmor.pl