Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Sprawdź shuttersy w salonie na skyshutters.pl.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten element osłony okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Dlatego też trzeba zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie wygodne. Opcja wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala np. na pełne jego przyciemnienie, jeśli chcemy włączyć film, bądź jego przyjemne ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla alergików

Opcja kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Na dodatek okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdach firanek, a ich utrzymanie jest bardzo łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: info@skyshutters.pl