Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Więcej informacji o usuwaniu wirusów ze strony www

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Grafiki zostały zmienione nie przez Ciebie? Na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? A może strona internetowa wysyła niechcianą pocztę? To raptem kilka z potencjalnych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku potrzebne jest bezzwłoczna reakcja, aby znaleźć źródło infekcji i przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerskich najlepiej zlecić fachowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych wykonują skrupulatne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, obniżające ryzyko dalszych infekcji. Jeżeli długookresowe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do listy zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Likwidacja wszelkich skutków cyberataku nie gwarantuje, że taki przypadek nie zdarzy się za kilka miesięcy, stąd kluczowe jest regularne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: krzysiek@wpmagus.pl