Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Moda na rynku ślubnym wciąż się zmienia i dostarcza młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym charakteryzują się popularne style vintage, retro oraz boho?

Moda ślubna – aktualne trendy

Styl boho to romantyzm i naturalne, proste kroje. Wśród pań dominują zwiewne długie suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza przy dekolcie i na ramionach, a także duża różnorodność kolorów. Popularne są również stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne koronkowe, długie welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z wysoko upiętych, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie znaleźć porady?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl boho, vintage, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – rozmytym beżem, odcieniami błękitu, pojawiają się także brązowe dodatki wykonane ze skóry – szelki, paski, buty. Duże pole do popisu daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas ewoluuje, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, a także na blogach.