Zepsute lampy w BMW – o tym musisz pamiętać

Zepsute lampy w BMW – o tym musisz pamiętać

Samochody BMW są znane z solidności, jednak także i te czasem się psują. We współczesnych modelach tych samochodów nierzadko zdarza się usterka lamp – zwłaszcza tylnych. Na szczęście jej naprawienie rzadko wiąże się z dotkliwymi kosztami, bo w sklepach, oprócz oryginalnych części, dostępne są również elementy alternatywne. Kierowcy mogą także wybrać regenerację starych reflektorów, która będzie naprawdę trafionym pomysłem dla posiadaczy zabytkowych aut. Co więc zrobić, jeśli zepsują się lampy w BMW?

Regeneracja lamp w BMW

Posiadacze zabytkowych aut z lat 60-tych i 70-tych najczęściej stawiają na naprawę dotychczasowych lamp, z uwagi na niewielką obecność w sprzedaży pasujących reflektorów. W zabytkowych modelach gorsze świecenie może być efektem zakurzenia osłony czy odbłyśnika – należy wówczas wyczyścić je sprężoną wodą.

Lampy do BMW – fabryczne czy zamienniki?

W nowych modelach BMW awarie lamp często wiążą się z uszkodzeniem systemu elektrycznego – wtedy jedynym rozwiązaniem będzie pomoc specjalisty, bo nie naprawienie podobnej usterki zwykle bywa źródłem poważnych problemów. Zwykle jednak najsłuszniej postąpimy nabywając całkiem nowe lampy do BMW. Możemy postawić na oryginalne reflektory oraz ich mniej kosztowne zamienniki. Ostatnie rozwiązanie jest rekomendowane szczególnie klientom z mniej zasobnym portfelem – wydamy na nie aż dwukrotnie mniej niż w przypadku fabrycznych lamp. Istotne jest też fakt, że alternatywne lampy do BMW czasem wyglądają bardziej interesująco niż fabryczne modele – a to z całą pewnością przypadnie do gustu fanom tuningu aut.