Samochody zabytkowe wciąż mają swoich fanów

Samochody zabytkowe wciąż mają swoich fanów

Samochody zabytkowe to maszyny, które lubią wszyscy. Klasyczne i piękne, niesamowicie przykuwają uwagę na ulicy i prezentują się bardzo szlachetnie. Jakie modele samochodów możemy określić tym mianem i dlaczego warto wybrać się na Classic Moto Show w Krakowie?

Samochody zabytkowe – eleganckie i piękne

Definicja samochodu zabytkowego jest określona przez polskie prawo. Musi być to auto mające przynajmniej ćwierć wieku oraz posiadające w siedemdziesięciu pięciu procentach autentyczne komponenty. Ustawodawca mówi również o włączeniu do inwentarza muzealiów. Istnieje mnóstwo nazw aut zabytkowych, wyróżniamy oldtimery, pojazdy historyczne, wszystko zależy od daty wyprodukowania danego modelu. Znawcy zabytkowych samochodów określają tak również auta, które dopiero nimi będą. Do najbardziej efektownych aut tego typu należą Volkswagen Bettle, Syrenka 102, Trabant 601 oraz Gaz-24 Wołga, które zawsze wywołują duże zainteresowanie na ulicach.

Samochody zabytkowe – cykliczne spotkania koneserów zabytkowych aut

W całym kraju urządzane są coroczne zjazdy koneserów historycznych pojazdów, na których ich posiadacze mogą popisać się wspaniałym odwzorowaniem autentycznych części, efektownymi szperaczami, czy piękną tapicerką w bardzo dobrym stanie. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszy się Classic Moto Show w Krakowie, który jest organizowany od 2012 roku. Całe wydarzenie odbywa się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej, a uczestniczy w niej nawet kilkaset aut – od Chevroleta Nova, przez Skodę 1102, aż po Volkswagena Bettle i Trabanta 601. Każdy fan zabytkowych aut z pewnością dowie się tu czegoś nowego. W czasie eventu można nie tylko podziwiać zabytkowe pojazdy, ale także zakupić oryginalne elementy. To doskonała okazja do podziwiania zabytkowych jednośladów oraz jedynych w swoim rodzaju automobili.