Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Nabycie auta na rynku wtórnym przeważnie łączy się z jakimś ryzykiem – taki samochód jest naturalnie dużo tańszy niż pojazd nabyty z salonu, jednakże może ukrywać różne uszkodzenia. Jak znaleźć nieuszkodzony samochód i ustrzec się zawodu?

Kupno samochodu używanego – na co należy zwrócić uwagę?

Każdego roku mnóstwo Polaków myśli o zakupie auta z drugiej ręki, co umożliwia zaoszczędzenie nawet wiele tysięcy złotych w stosunku do wozów nabywanych bezpośrednio od autoryzowanego dealera. Transakcje tego typu często nie są udane – bywa, iż rzeczywisty stan techniczny samochodu jest przemilczany przez właściciela, a o skrytych defektach dowiadujemy się dopiero po jakimś czasie. Jak uniknąć takich sytuacji i wybrać auto odpowiadające naszym oczekiwaniom? Przed transakcją istotne jest dokładne zweryfikowanie pojazdu, np. sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu możemy dowiedzieć się, kto był posiadaczem auta, uzyskać dane o potencjalnych wypadkach, przywłaszczeniach pojazdu, a także jego wadach. Powinno się też zdiagnozować stan techniczny samochodu specjalistycznym urządzeniem – demaskuje to zatajone defekty.

Inspekcja auta przed kupnem – jak wygląda?

Nie wiesz, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze używanego pojazdu? A może nie masz czasu na samodzielne sprawdzanie stanu samochodu? W uniknięciu niemiłych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja samochodu, którą mogą przeprowadzić wykwalifikowane firmy. Podmioty o tym profilu działalności posiadają specjalistyczne aparaty do diagnostyki, które stosują między innymi do analizy powłoki lakieru. Inspektorzy firmy dojeżdżają do punktu, w którym zaparkowany jest samochód, weryfikują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po zakończonych oględzinach przygotowują fotorelację i pełne sprawozdanie na temat kondycji samochodu.