Lampy samochodowe – jak się o nie zatroszczyć?

Lampy samochodowe – jak się o nie zatroszczyć?

Nie trzeba zapewne pisać, jak istotnym podzespołem każdego auta są lampy. Właśnie od nich zależne jest bezpieczeństwo na drodze – tak po zmroku, ale też w dzień. Jednak część kierowców je zaniedbuje, czego skutkiem mogą być najróżniejsze awarie. Często nie są w porę zdiagnozowane i usunięte, a to z kolei może skutkować naprawdę poważnymi wypadkami. Warto zatem napisać, w jaki sposób troszczyć się o lampy samochodowe oraz prędko zauważyć ich ewentualne awarie.

Lampy samochodowe – regulacja

Badania, które odbyły się na polskich drogach nie dały optymistycznych wyników – tylko 1 na stu właścicieli aut ma właściwie ustawione lampy samochodowe. A przecież podobne błędy mogą przynieść naprawdę nieprzyjemne skutki – źle wyregulowane lampy niekorzystnie wpływają na pozostałych użytkownicy dróg, a ich wydajność znacznie się zmniejsza. Jak tego uniknąć? Często regulować lampy samochodowe w warsztacie – zwłaszcza po wymianie halogenu. Nie zapłacimy za to dużo – wiele stacji świadczy taką pomoc za darmo, inne pobierają niewielką opłatę.

Przyczyny usterek lamp samochodowych

Nierzadko oczywiście przyczyna problemów z lampami w aucie tkwi w czymś innym. Efektywność lamp samochodowych bardzo zmniejsza bowiem uszkodzony odbłyśnik – w podobnych sytuacjach powinniśmy kupić nowy lub go zregenerować. Często przyczyną tego problemu okazują się również zepsute żarówki czy kurz na szybkach. Wiele takich problemów zniknie, jeśli będziemy odpowiednio troszczyć się o stan lamp. Najczęściej jednak, gdy nadarzy się nieodwracalna usterka lamp samochodowych, jedynym wyjściem będzie ich wymiana. W profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych znajdziemy nie tylko oryginalne części dla konkretnych marek aut, ale również ich zamienniki.