Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Kupno samochodu to spory wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Niezmiernie dużym ryzykiem jest kupno pojazdu używanego – etyczność ich właścicieli niestety często bywa na niskim poziomie, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w 100% sprawny, okazuje się mieć „bogatą” historię i sporo defektów. Na nieszczęście nie każdy z nas jest w stanie znaleźć potencjalne nieprawidłowości przed realizacją transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed zakupem warto więc zlecić specjalistom.

Sprawdzenie auta przed zakupem – stan techniczny

Sprawdzenie aut używanych jest konieczne, aby mieć pewność, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak twierdzi jego dotychczasowy właściciel. Najlepiej, jeśli auto sprawdzi profesjonalny, zaufany mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne jest to w przypadku kupna wozu od pośrednika bądź z komisu. Czasem firmy, aby zwiększyć wyniki sprzedaży, mają skłonność do zatajania informacji o rozmaitych mankamentach i wadach, które wpłynęłyby obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – ryzykownych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – historia pojazdu

Równie znacząca – a może nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu szczególnie o informacje o możliwych kolizjach, w których brał on udział, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich podlega opłacie, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują także dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy auta pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.