Holowanie ciężarówek i pomoc drogowa dla firm transportowych

Holowanie ciężarówek i pomoc drogowa dla firm transportowych

Nawet najbardziej ostrożna podróż nie zapewni nam tego, iż do celu dojedziemy bez niepotrzebnych trudności. Tym bardziej, iż nawet najlepiej serwisowany pojazd w niektórych przypadkach może po prostu się uszkodzić. Nawet jeśli właściciele osobowych aut nie muszą mieć wówczas poważnych problemów (jeżeli bowiem nie będą w stanie wezwać pomocy drogowej, być może weźmie ich któryś z kierowców ze sprawnym autem), to w razie usterki ciężarówki te potrafią okazać się bardzo poważne. Dobrze więc wcześniej znaleźć sprawdzoną ekipę oferującą holowanie ciężarówek i zatroszczyć się o to, by jej numer zawsze był w kabinie samochodu.

Holowanie ciężarówek – zasięg

Kluczowe rzecz jasna będzie to, na jakim obszarze konkretna ekipa oferuje swoje usługi. Wiele aut ciężarowych jeździ zazwyczaj na ustalonych trasach – najlepiej zatem znaleźć firmę, świadczącą holowanie ciężarówek na obszarze, na którym samochody najczęściej się znajdują – dla przykładu, jeśli działamy przede wszystkim w okolicy takich miejscowości jak Sanok czy Brzozów, postawmy na ofertę koncentrującą się na Podkarpaciu. Oczywiście czasem niezbędna będzie pomoc na szerszym terenie – wtedy warto postawić na firmę działającą w całym kraju.

Holowanie ciężarówek – jak zapłacić mniej?

Bardzo przydatną opcją okazuje się udostępnienie własnego parkingu – samochód może tam pozostać aż do czasu serwisowania. Firmy oferujące holowanie ciężarówek niekiedy współpracują również z Policją, co w dużym stopniu rzutuje na wygodę dopełnienia wszystkich formalności w związku z wypadkiem. Przy wyborze firmy dobrze także sprawdzić to, czy jej usługi dostępne są w ramach assistance naszego OC – pozwoli to na zredukowanie kosztów holowania ciężarówek oraz nieuniknionych wówczas napraw auta.