Czy warto wybrać lampy tylne diodowe?

Czy warto wybrać lampy tylne diodowe?

Ze względu na fakt, że nie oświetlają drogi przed samochodem, usterki lamp tylnych bywają często lekceważone przez właścicieli aut. To duży błąd, bo właśnie od nich także w w ogromnej mierze zależne jest nasze bezpieczeństwo na ulicy. Należy więc powiedzieć, jak dbać o lampy tylne – diodowe czy z tradycyjną żarówką. Szczególnie, że prędkie rozpoznanie najpopularniejszych awarii nie przysporzy nam żadnych problemów, natomiast pozwoli na uniknięcie różnych, nawet poważnych, kolizji. Jak więc dbać o samochodowe lampy tylne?

Jak troszczyć się o lampy tylne diodowe?

Wiele usterek jest skutkiem zabrudzenia osłon – w takich sytuacjach wystarczy jedynie je wyczyścić. Warto dbać o czystość lamp tylnych często – tak znacznie zwiększymy bezpieczeństwo na drodze. Ważne są również częste wymiany halogenów – nie zapominajmy, iż powinniśmy robić to parami. Unikajmy natomiast lamp bez homologacji – ich zastosowanie nie tylko nie zwiększy bezpieczeństwa kierowania, ale także może skutkować dotkliwymi karami.

Lampy tylne – diodowe czy zwykłe?

Choć kilka lat wstecz lampy tylne diodowe uznawane były za ciekawostkę, dziś są bardzo popularne u kierowców. Ich wydajność jest podobna do najdroższych lamp z żarówkami, a zużywają znacznie mniejsze ilości prądu. Ważna jest także typowa dla nich wielka solidność – służą dłużej od przeciętnych reflektorów na żarówkę. Mają niestety wady – tylne ich części mocno się nagrzewają, zatem konieczne okaże się także zamontowanie systemów chłodzących. Osoby myślące by wymienić tradycyjne lampy tylne na diodowe, powinny kupić je w profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych, gdzie oferowane są oryginalne podzespoły dla konkretnych marek aut, jak również ich wersje alternatywne.