Strony www – kiedy warto je mieć?

Strony www – kiedy warto je mieć?

Ciężko sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić istnienie firmy bez strony www. Na jej otwarcie decydują się obecnie nie tylko duże firmy, ale też te naprawdę małe, a nawet osoby prywatne. Co należy wiedzieć o zakładaniu swojej strony www?

Jakie są zalety posiadania strony www?

Obecnie działające firmy często decydują się na założenie własnych stron www. Dzięki nim każde przedsiębiorstwo może zaprezentować swoją ofertę w naprawdę atrakcyjny sposób i pozwalają na ekspresowe dotarcie do potencjalnych usługobiorców. Posiadanie strony www przynosi korzyści nie tylko firmom – także klienci mają możliwość niezwykle szybko dotrzeć do interesującej ich firmy oraz poznać jej szczegółową ofertę. Na zbudowanie własnej strony www decydują się również osoby prywatne czy freelancerzy. Wśród takich stron www dominują przede wszystkim serwisy poświęcone różnego rodzaju hobby – są one platformą do wymiany doświadczeń, a także do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. Naprawdę modne jest prowadzenie blogów, przede wszystkim tych o tematyce kulinarnej.

O czym należy wiedzieć przy zakładaniu strony www?

Aby uruchomić własną stronę www należy przede wszystkim wykupić domenę, która będzie stanowiła nasz adres w internecie. Wśród domen, które w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością są na przykład domeny „.pl” i „.com”, jednak równie poszukiwane są domeny „.com.pl” czy „.info”. Konieczna jest też przestrzeń na cały czas połączonym z Internetem dyskiem twardym, co zapewnimy sobie dzięki zamówieniu usługi zwanej hostingiem. Tym, co powinno nas zainteresować przy wybieraniu hostingu jest między innymi możliwość błyskawicznej instalacji jednej z cenionych aplikacji: Joomla, Magneto lub WordPress. Bezpieczeństwo jest przymiotem doskonałego hostingu. Im częściej wykonywany jest backup danych, tym rzecz jasna lepiej. Zwróćmy też uwagę, czy będzie można z łatwością administrować stroną www i z jaką szybkością będzie ona działać.