Montaż anten – KrakSatMedia

Montaż anten – KrakSatMedia

Nasi rodacy coraz chętniej korzystają z anten telewizyjnych. Nawet, jeśli z ich założeniem w domach wolno stojących nie będziemy mieli zwykle najmniejszych problemów, to istnieje możliwość, że staną się one naszym udziałem, kiedy będziemy chcieli zamontować ją w mieszkaniu spółdzielczym. Przykłady milionów abonentów pokazują, że montaż anten telewizyjnych nierzadko bywa niewykonalny. Dlaczego tak się dzieje? Czy postanowienia spółdzielni nie naruszają przepisów?

Przepisy, a montaż anten

Ani krajowe, ani także europejskie prawo nie zabrania zakładania ich na elewacji lub szczytach bloków wielorodzinnych. Regulaminy, które wydają pewne spółdzielnie są więc niezgodne z aktualnym prawem i naprawdę nie musimy ich przestrzegać. Montaż anten jest zatem całkowicie legalny, a konkretne decyzje zarządcy możemy zaskarżyć. Jak?

Do kogo się zwrócić, kiedy spółdzielnia zakazuje montażu anten?

Podstawą dla wysuwanych przez nas roszczeń będzie ustawowe prawo do swobodnego decydowania o tym, z których ofert chcielibyśmy skorzystać. Wspólnota nie może utrudniać naszych wyborów, a zakaz założenia urządzenia do odbioru TV w publicznej przestrzeni będzie w sądzie oceniony dokładnie w ten sposób. Pamiętajmy natomiast, że montaż anten powinien odbyć się w poszanowaniu obowiązujących norm prawnych. Do których zasad powinniśmy więc się dostosować?

Zgodny z prawem montaż anten

Montaż anten nie powinien przebiegać z pogwałceniem wolności innych mieszkańców. Musimy zdecydować się na lokalizację, w której sprzęt nie będzie żadnemu z nich zawadzał, a gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości – poprośmy o opinię sąsiadów. Zarządcy mogą również zażądać, by sprzęt zamontowała osoba z właściwymi uprawnieniami – najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zatem powierzenie tego fachowcom.

KrakSatMedia
os.Oświecenia 35/16
31-636 Kraków

Mob.: 508-970-920
E-mail: serwis@kraksatmedia.com.pl