Do czego służą certyfikaty SSL?

Do czego służą certyfikaty SSL?

Czym są certyfikaty SSL?

Formą zabezpieczenia przesyłanych danych na stronach internetowych są certyfikaty SSL. Zabezpieczone certyfikatami strony poznać można po pasku adresu w przeglądarce, gdzie przedrostek „https” widnieje przed nazwą domeny.

Zalety korzystania z certyfikatów SSL

Szyfrowana jest transmisja dla domeny z certyfikatem. Jest to zapewnienie poufności informacji, jakimi mogą być np. wpisywane dane logowania. Mogłyby być one łatwe do przejęcia, gdy nie wykorzystuje się certyfikatów, co skutkować może bardzo licznymi problemami. Certyfikaty są często stosowane na wszelkich stronach, na których można realizować płatności, a także w bankowości internetowej. Certyfikaty SSL są popularne i cieszą się zaufaniem przez swoją skuteczność. Są również wyznacznikiem profesjonalizmu strony.
Wszystkim użytkownikom wykorzystującym możliwość zarządzania majątkiem w internecie powinno zależeć na wysokim stopniu zabezpieczeń strony.
Projektantom stron natomiast powinno zależeć na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom odwiedzającym ich strony, co są w stanie osiągnąć przez zastosowanie certyfikatów SSL.