Cechy hostingu współdzielonego

Cechy hostingu współdzielonego

Czym jest hosting?

Hosting jest usługą udostępniania miejsca na serwerze, tzn. mającej ogromną moc obliczeniową maszynie, pracującej bez przerwy. Dzięki hostingowi działają wszystkie strony internetowe, ponieważ każda z nich znajduje się na serwerze oraz jest przez niego obsługiwana.

Czym jest hosting współdzielony?

Hosting współdzielony, czyli shared hosting jest najpopularniejszym rodzajem hostingu, w którym jednej fizycznej maszyny używa wielu użytkowników. Wykorzystując go, do dyspozycji ma się określoną część sprzętowych zasobów serwera, jak m.in. ilość miejsca na dysku czy pamięć RAM. Wspólne dla każdego jest oprogramowanie.
Wybór tego rodzaju hostingu jest polecany dla początkujących użytkowników, z powodu stałej pomocy technicznej, która szybko i fachowo usunie wszelkie problemy. Poza tym ogromnym plusem oczywiście jest niewysoka cena wynikająca z faktu, że z jednej maszyny korzysta ogromna ilość użytkowników.
Bardzo atrakcyjna cena oraz obsługa i pomoc techniczna to najistotniejsze zalety hostingu współdzielonego, które sprawiają, iż jest on wybierany częściej od serwerów dedykowanych i serwerów VPS.