Żaluzje drewniane do wszystkich wnętrz

Żaluzje drewniane do wszystkich wnętrz

Żaluzje poziome od lat są najpopularniejszymi przysłonami okien. Zwykle wykonywane są z metalu, ale ostatnimi laty na rynku możemy znaleźć wiele podobnych produktów z odmiennych materiałów. Dużym uznaniem cieszą się na przykład żaluzje drewniane – klienci doceniają tak ich wygląd, jak i wygodę. Produkowane są najczęściej z lipy syberyjskiej oraz innych egzotycznych gatunków drewna. Czemu warto postawić na kupno tych żaluzji? Jakie mają atuty? W jakich domach dopasujemy żaluzje drewniane?

Dlaczego powinieneś wybrać żaluzje drewniane?

Sporo osób decyduje się na żaluzje drewniane ze względu na cechujące je walory estetyczne – świetnie wyglądają tak w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach, wszędzie tworząc przytulny nastrój. Oprócz tego okazują się też naprawdę wygodne w użytku – podobnie jak ich odpowiedniki z aluminium. Żaluzje drewniane doskonale zabezpieczają przed słońcem, natomiast promienie UV nie uszkadzają ich, przez co długo zatrzymują swe zalety. Dostępne są w różnych modelach, więc bez problemów wyszukamy żaluzje dopasowane do naszego pokoju.

Żaluzje drewniane – jak założyć?

Montaż żaluzji drewnianych nie sprawi nam najmniejszych trudności. Producenci zwykle sprzedają je razem z systemem mocowania, zaś nasza praca ogranicza się tylko do wywiercenia w oknie niewielkich otworów i zamontowania na nich nośników. Na nich opiera się rynna żaluzji wraz z łańcuszkiem do zwijania. Jeśli zaś nie umiemy zrobić tego samodzielnie, za niewielką opłatą zrobi to za nas ekipa producenta.