Panele drewniane

Panele drewniane

kliknij

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając kilka dni, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Musisz więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: info@balticwood.pl