Meble szkolne

Meble szkolne

Specjaliści uważają, że meble szkolne mają ogromny wpływ na to, czy nasze latorośle będą mogły bezproblemowo poszerzać swoją wiedzę. Zarządcy placówek oświatowych powinni więc dołożyć wszelkich starań ku temu, żeby swoim podopiecznym zagwarantować optymalne warunki do uczenia się. Wybranie wygodnych mebli szkolnych nie jest wprawdzie najprostszym zadaniem, ale jeśli zastosujemy się do kilku wskazówek, wnętrza sal wyposażymy tak, by całkowicie odpowiadały dziecięcym potrzebom.

Wybór mebli szkolnych – najpierw siedzenia i ławki

Najwięcej godzin w szkole uczniowie spędzają siedząc – zadbajmy więc, aby zawsze czuli się komfortowo. Szczególną uwagę należy zwrócić na korelację wysokości siedzenia do wysokości blatu – meble szkolne dobierajmy w ten sposób, by nasz podopieczny mógł bez trudu się wyprostować, dotykając całymi nogami ziemi.

Pozostałe meble szkolne – szafki oraz półki

Oprócz stołów, najistotniejszymi meblami szkolnymi są schowki – pozwalają nam wydajniej zadbać o plecy naszych uczniów, a podręczniki, które uczniowie musieliby dźwigać w tornistrach, można przechować w szafkach. Takie meble szkolne powinny być przede wszystkim wytrzymałe – w kontakcie z dziećmi nietrudno przecież o uszkodzenie drzwiczek. Postarajmy się też, by rogi szafek były wyposażone w ochraniacze z miękkiego tworzywa.

Zwróćmy uwagę na wygląd mebli szkolnych

Wytrzymałe i nie stwarzające ryzyka meble szkolne na pewno spodobają się dorosłym, jednak dla dzieci znaczenie ma coś innego – ich wygląd. Powinniśmy zatroszczyć się o to, by szafki i ławki trafiały w gusta naszych wychowanków – ławki w intensywnych barwach na pewno się im spodobają.