Baltic Wood – ceny podłóg drewnianych

Baltic Wood – ceny podłóg drewnianych

ceny podłóg drewnianych na www.balticwood.pl

Podłogi drewniane, mimo, że w ostatnimi laty na sklepowych półkach można znaleźć wiele ciekawych opcji, nadal znajdują nabywców. Nic w tym jednak dziwnego – oprócz tego, że pięknie wyglądają, są bardzo funkcjonalne i trwałe. Cena podłóg drewnianych jest na pewno większa, od innego typu podłóg, jednak warto wziąć pod uwagę to, że, dobrze utrzymane, posłużą w naszym domu nawet kilkadziesiąt lat.

Jaka jest cena podłóg drewnianych?

Ceny metra kwadratowego parkietu drewnianego zaczynają się już od niespełna stu złotych. Należy jednak zdać sobie sprawę, że to tylko cena podłóg drewnianych z miękkich gatunków – jeśli wolimy, by wybrany przez nas parkiet był solidniejszy, powinniśmy przeznaczyć na ten zakup nawet tysiąc złotych za metr kwadratowy.

Cena podłóg drewnianych zależy od surowca

Trudno jednoznacznie określić, ile trzeba wydać na podłogi drewniane – cena jest zależna bowiem od wielu ich cech. Na pewno decydujący wpływ ma na nią rodzaj drewna, z którego są wykonane. Najwięcej wydamy na parkiety z twardych gatunków – merbau, meranti czy palisander są cenione za dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody.

Cena podłóg drewnianych zachęca do tego, by się o nie zatroszczyć

Możemy sprawić, że parkiet z drewna posłuży nam dłużej, wykonując właściwe zabiegi konserwacyjne. Warto wybierać w tym celu dobre środki – cena podłóg drewnianych nie jest wszak najniższa, a wybierając odpowiednie preparaty sprawimy, że nawet dekady po ułożeniu parkiet będzie w doskonałym stanie.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: info@balticwood.pl