Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do przechowywania sporych ilości ukończonych już mieszanek, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej cechy powodują, że zbiornik nierdzewny jest też znakomitym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w przeróżnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego typu zasobnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź drobnoustrojami.