Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Część śmieci nie powinna znaleźć się w zwyczajnym zbiorniku na odpady. Powody tych regulacji są rozmaite – czasem odpady są zwyczajnie za duże, czasem jest to sprzeczne z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Co czynić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Należy przewieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien funkcjonować jeden PSZOK, chociaż w dużych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla osób, które posiadają odpowiednią ilość niewykorzystanego czasu i swoje auto dużą ilością wolnego czasu oraz własnym samochodem. Reszta najlepiej uczyni, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i remonty – czy trzeba zamówić kontener na śmieci?

W czasie przeróżnego rodzaju prac generowane są nietypowe odpady. Z reguły są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – idzie głównie o duże wolumeny gruzu, ale też pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera okaże się też idealnym rozwiązaniem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – w takim przypadku zmieścimy w nim wszystkie nieprzydatne od wielu lat sprzęty, zbutwiałe meble oraz zepsute urządzenia. Opróżnianie strychów czy roboty budowlane będą znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez konieczności męczącego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Na czym polega usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Kontenerowy wywóz różnych śmieci, ale też sprzątanie strychów, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten w czasie określonym w umowie zapełnia zalegającymi meblami albo odpadami budowlanymi. Pojemnik jest następnie wywożony z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym zostanie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującym prawem.