Urządzamy mieszkanie. Pomoże projektant wnętrz

Urządzamy mieszkanie. Pomoże projektant wnętrz

Urządzenie wnętrza samemu potrafi być wielką frajdą, jednak nietrudno przy tym o pomyłki. Prawidłowo umeblowane pomieszczenie jest wszak nie tylko atrakcyjne, lecz również, a nawet w szczególności, praktyczne. Do właściwego zaaranżowania domu wymagane są odpowiednie umiejętności – z tego powodu dobrze zlecić to doświadczonemu projektantowi wnętrz. Dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze mieszkanie będzie dobrze zaaranżowane, a my będziemy żyli w nim bez problemów. Na czym jednak opiera się pomoc architekta wnętrz? Co musi znaleźć się w opracowanym przez niego projekcie? I wreszcie – jak znaleźć projektanta, którego usługi nas zadowolą?

Projektant wnętrz – co mu zlecić?

Architekt wnętrz opracuje dla nas dokument definiujący wnętrza mieszkania. Znajdą się w nim informacje o rozmieszczeniu poszczególnych mebli i innych części wystroju. Naprawdę istotne będzie też, to że architekt wnętrz pomoże nam dobrać szafy, a jeżeli nie znajdzie odpowiednich na rynku – stworzy je oraz zleci ich produkcję sprawdzonemu stolarzowi. W dokumencie przygotowanym przez architekta wnętrz muszą znaleźć się także informacje o przyłączach centralnego ogrzewania, energetycznych oraz oświetleniu – to ostatnie naprawdę wpływa przecież na samopoczucie użytkowników wnętrza.

Architekt wnętrz – jak wybrać?

Niekiedy dobrego projektanta wnętrz zarekomendują nam bliscy czy deweloper. Zwykle jednak powinniśmy wyszukać go samodzielnie. Na szczęście nie jest to problematyczne – należy jedynie wszak skorzystać z sieci. Z wykorzystaniem specjalnych aplikacji szybko trafimy na ciekawe ogłoszenia. Jak z nich wyselekcjonować najlepsze? Źródłem wiedzy o umiejętnościach oraz sposobie projektowania projektanta wnętrz będą jego wcześniejsze realizacje – przed zawarciem kontraktu z konkretnym fachowcem koniecznie je obejrzyjmy. Powinniśmy też sprawdzić, co o konkretnym projektancie myślą poprzedni klienci – to umożliwi ustrzeżenie się przykrych niespodzianek.