Szkolenia EMC – dowiedz się wszystkiego o EMC

Szkolenia EMC – dowiedz się wszystkiego o EMC

Kompatybilność elektromagnetyczna stała się ostatnio priorytetowym aspektem przy tworzeniu urządzeń elektronicznych. Regulacje z nią związane są niesamowicie wyśrubowane. Rozwój techniki sprawił, że pojawiło się wiele szkoleń, które pomagają nabyć niezbędne umiejętności. Kto korzysta z kursów i jakie metody one wykorzystują?

Szkolenia EMC – planowanie projektu i projektowanie obwodów drukowanych

Kompatybilność elektromagnetyczna to branżowe pojęcie, z którym każdy z nas styka się w codziennym życiu. Oznacza w skrócie, że sprzęt elektroniczny nie wywołuje zaburzeń pola elektromagnetycznego. W związku z prężnym rozwojem innowacyjnej techniki potrzebni są fachowcy, którzy zajmą się przeprowadzaniem analiz EMC. Kurs Design for EMC składa się z wielu modułów. Istotne miejsce zajmuje m. in. filtrowanie, ekranowanie, jak również wybór laboratorium. Z kolei w czasie kursu High Speed Design słuchacze poznają kwestie związane przede wszystkim z prowadzeniem ścieżek w pamięciach DDR, dobieraniem liczby warstw na PCB czy terminacją i jakością sygnału.

Szkolenia EMC – hardware engineer i projektanci obwodów PCB

High Speed Design i Design for EMC to rzecz jasna nie wszystkie realizowane kursy – trenerzy uczą badań według norm EN 61000-4-4, EN 61000-4-11 oraz wielu innych. Podczas kursów zwraca się też uwagę na poprawne posługiwanie się normami. Ze specjalistycznych kursów korzystają przede wszystkim PCB layout engineer, osoby na stanowiskach hardware engineer oraz inni pracownicy inżynierii. Istotną grupą uczestników są również inżynierowie odpowiedzialni za certyfikację urządzeń. Podmioty szkoleniowe mogą także przygotować szkolenie zamknięte, zgodne z potrzebami danego przedsiębiorstwa. Po zakończeniu kursu uczestnicy dostają pisemne potwierdzenie zdobytych umiejętności.