Straty ciepła a test szczelności budynku

Straty ciepła a test szczelności budynku

Nieszczelność nieruchomości może przyczynić się do utraty nawet 30% ciepła, a to wiąże się dużymi wydatkami na centralne ogrzewanie. Chcesz, aby Twoje lokum cechowało się niskim współczynnikiem przenikania ciepła? Umów się na test szczelności budynku. Jak się go przeprowadza i dlaczego jest tak ważny?

Badanie szczelności budynku – nowoczesna technika

Przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego wiele osób zastanawia się jak ograniczyć koszty związane z centralnym ogrzewaniem. Nieważne jaką metodę ogrzewania wybierzemy, zawsze jesteśmy narażeni na koszty. Na szczęście nowoczesna technika pozwala na wykorzystanie rozwiązań, które lokalizują miejsca tzw. wycieków powietrznych. Test szczelności budynku polega na zainstalowaniu w futrynie drzwiowej lub otworach okiennych specjalistycznego sprzętu z wentylatorem, który pompuje powietrze do wnętrza budynku. Dzięki temu tworzy się odpowiedni mikroklimat, który umożliwia zlokalizowanie pomieszczeń najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła. Test szczelności budynku ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku domów stawianych w technologii pasywnej, na które chcemy otrzymać dofinansowanie rządowe.

Test szczelności budynku – ile trwa analiza?

Dzięki testowi szczelności budynku możesz znacząco zredukować koszty ogrzewania. Całość prac wraz z rozstawieniem sprzętu trwa zaledwie kilka godzin. Po przeprowadzeniu pomiarów otrzymujemy dokładny raport z danymi na temat nieszczelności w budynku. Usunięcie nieszczelności sprawia, że w domu panuje bezpieczny mikroklimat, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. W Polsce istnieje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w wykonywaniu testów szczelności budynków. Budujesz dom pasywny i chcesz otrzymać dotację? Zgłoś się do specjalistów, którzy pomogą Ci sprawdzić stan nieruchomości.