Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Regulacja okien w Warszawie

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – by właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz też zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: biuro@serwismeteo.pl