Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

Catering świąteczny - więcej szczegółów o tej usłudze.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy z reguły z bliskimi, ale spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. W wielu przypadkach załoga firmy aranżuje je swoimi siłami, samodzielnie przygotowując bożonarodzeniowe dania, lecz w sporych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie przy organizacji firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych w wąskim gronie, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – polskie dania i słodkie specjały

Oczywiście, na wigilijnym stole muszą pojawić się standardowe świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupki filet z pstrąga albo karpia oraz zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa rybna. Na talerzach nie powinno zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które zazwyczaj serwowane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na chłodno, m.in. bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Powinno się również zadbać o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z miodem.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie należy zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić dzień wydarzenia i zestawić go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej oszacować przewidywaną liczbę uczestników imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z pracownikami o menu i wspólnie wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest także to, aby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, bądź są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, ale nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: catering@lastrada.pl