Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim zbyt niskie chłodzenie, duży hałas oraz straty ciepła. Co ważne, tego rodzaju usterki czasem biorą się tylko z nieprawidłowego ustawienia – wówczas musimy jedynie przenieść urządzenie. Jeśli zaś przyczyna usterki jest skutkiem eksploatacji podzespołów, niezbędna będzie pomoc specjalisty. Ile na nią wydamy? W jakich przypadkach naprawa lodówek okaże się trafionym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić inny sprzęt?

Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?

Szczególnie zagrożonymi uszkodzeniem częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich powodem jest nieodpowiednie obchodzenie się ze sprzętem. Do lodówki nie należy bowiem wkładać potraw ciepłych, zaś korzystając z niej musimy wiedzieć o tym, żeby zamknąć wnętrze. Jeśli chodzi o urządzenia dla sklepów, warto zastosować siłowniki. Za niska efektywność silnika rzutuje również na pracę zamrażalki. Nie zapominajmy, iż w razie zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej zrobimy powierzając to serwisantów, zyskując tak gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – koszty

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu mogą być większe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu popularnych awarii jest bardziej opłacalny niż nabycie nowego urządzenia.