Metamorfozy mieszkań – czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Metamorfozy mieszkań – czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Na naszym rynku pojawiła się stosunkowo nowa propozycja – tak zwany home staging, który oznacza profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Moda na dokonywanie metamorfozy wnętrza krótko przed wystawieniem na sprzedaż zawitała do nas z Ameryki Północnej. Przekonajmy się więc, czy rzeczywiście właściwe zaaranżowanie nieruchomości podnosi szanse powodzenia procesu sprzedażowego.

Efektywna transakcja – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim opiera się na pozbyciu się zagracających bibelotów i oczyszczeniu pomieszczeń. Prace obejmują szczególnie drobne remonty, na przykład odświeżenie koloru ścian, wygładzenie ich struktury, ustawienie nowoczesnych mebli. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do zrobienia fotografii. Kluczowym elementem jest ukazanie możliwości wnętrza, co często jest niewidoczne, gdy właściciele nie mają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Biura pośrednictwa wykazują, że home staging znacząco podnosi możliwość uzyskania potencjalnych kupców, jak również satysfakcjonującej finalizacji procesu sprzedażowego.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – zaangażuj profesjonalistę

Nie zapominajmy również o fakcie, że za elegancko wyposażoną nieruchomość możemy otrzymać znacznie korzystniejszą kwotę – nawet o 15%. Warto poszukać zawodowego home stagera, który odpowiednio urządzi mieszkanie do sprzedaży. Oprócz zmysłu estetycznego, posiada on też wiedzę w tematyce wykonywania profesjonalnych zdjęć, co pozwoli na zatuszowanie niekorzystnych aspektów naszego lokalu.