Makijaż ślubny – co warto wiedzieć?

Makijaż ślubny – co warto wiedzieć?

Ślub to wyjątkowa impreza. Nic zatem zaskakującego, iż przyszli małżonkowie starają się, aby jego oprawa także była niepowtarzalna. Oprócz dekoracji kościoła oraz sali biesiadnej istotne jest oczywiście także to, jak prezentują się małżonkowie. O ile mężczyźni mają dość łatwe zadanie – muszą jedynie znaleźć dobrze skrojony garnitur, to panie powinny być gotowe na poważniejszy trud. Nie licząc stroju, niezwykle istotny okaże się makijaż ślubny – w ogromnym stopniu wpływa on na wygląd panny młodej. Wykonanie dobrego makijażu ślubnego nie jest jednak proste – z tego powodu warto powierzyć je doświadczonej wizażystce. Jak zatem musi prezentować się makijaż ślubny? Jak wybrać kosmetyczkę, która go wykona?

Jaki powinien być makijaż ślubny?

Jak nietrudno się domyślić, najistotniejsze jest to, by make-up dostosowany był do urody panny młodej oraz jej stylizacji. Musi również być profesjonalnie zrobiony, gdyż wszystkie pomyłki na pewno będą zauważalne na fotografiach, co spowoduje, że później niechętnie będziemy do nich zaglądać. Następną istotną rzeczą będzie rzecz jasna wytrzymałość makijażu ślubnego. Nie zapominajmy, że ceremonia oraz wesele trwają całą noc, a intensywna zabawa potrafi sprawić, iż makijaż się rozmyje – dlatego do jego nałożenia muszą być wykorzystane tylko produkty wysokiej jakości.

Jak znaleźć wizażystkę do makijażu ślubnego?

Nie możemy również zapomnieć o tym, iż niektóre produkty mogą wywoływać uczulenie. Dlatego bardzo ważne będzie to, aby oprócz umiejętności, wizażystka miała również doświadczenie, które umożliwi uniknięcie takich przykrych niespodzianek. Najlepiej postąpimy wybierając usługi makijażystki poleconej przez koleżankę, która już wzięła ślub. W pozostałych wypadkach dobrym wyjściem okaże się wejście do internetu i znalezienie wizytówki wizażystki – nie zapominajmy także, by sprawdzić galerię uprzednio wykonanych zleceń danej specjalistki.