Frezowanie CNC – kiedy warto wybrać?

Frezowanie CNC – kiedy warto wybrać?

Frezowanie to jeden z najpopularniejszych typów obróbki skrawaniem. Opierając się na zastosowaniu odpowiednich noży umożliwia wycięcie rozmaitych form. Frezowanie stosowane bywa do obróbki stali, plastiku oraz drewna. Ten trzeci materiał jest chętnie stosowany w branży meblarskiej, a frezowanie płyt meblowych umożliwia przyspieszenie wytwórstwa mebli – zarówno tych do samodzielnego montażu, jak i gotowych. Kiedy więc frezowanie drewna da najlepsze efekty? Kiedy je wybrać?

Zalety frezowania CNC

Obecnie spotyka się niemal wyłącznie frezowanie CNC, a więc obsługiwane numerycznie. Dzięki temu frezowane detale za każdym razem są dokładne, a cały proces odbywa się o wiele sprawniej. Rzecz jasna frezowanie CNC stosowane jest nie tylko w produkcji mebli – usługę mogą zlecić również ludzie zamierzający dopasować meble do własnych potrzeb. Frezowanie CNC umożliwia wykonanie otworów w MDF, przez co można założyć zlewozmywak czy kran. Możliwe jest cięcie płyt w każdy kształt, co z pewnością polubią miłośnicy oryginalnie urządzonych wnętrz.

Frezowanie CNC – gdzie szukać?

Frezowanie CNC, jak łatwo się domyślić, wiąże się z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn. Poza tym wymagane są w tym celu właściwe kwalifikacje, które posiadają tylko wykształceni specjaliści. Dlatego słusznie zrobimy zlecając frezowanie specjalistycznej firmie. Zwłaszcza, iż frezowanie CNC nie generuje dużych wydatków.