Filmowanie z powietrza – kiedy się je stosuje?

Filmowanie z powietrza – kiedy się je stosuje?

Kiedyś w celu uchwycenia kadrów z lotu ptaka potrzebne było użycie samolotu. To powodowało, że widywane były one tylko w produkcjach z dużym budżetem. Obecnie na szczęście zrobienie takich ujęć okazuje się znacznie prostsze niż przed laty. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – czyli dronów. Te sterowane z ziemi, miniaturowe śmigłowce są dziś stosunkowo niedrogie, a jednocześnie pozwalają na zamocowanie wysokiej klasy kamery. Dzięki współczesnym dronom możliwe jest wideofilmowanie z powietrza w doskonałej jakości, przy czym ceny takich projektów są dużo niższe niż kiedyś. W jakich sytuacjach więc najchętniej wybieramy filmowanie z powietrza?

Wideofilmowanie z powietrza dla indywidualnych klientów

Obniżające się koszty zakupu dronów spowodowały, że wideofilmowanie z powietrza staje się coraz częściej wybierane przez prywatnych klientów. Nikogo nie zaskakują już filmy wykonane dronem upamiętniające prywatne uroczystości – między innymi śluby czy przyjęcia. Kilka kadrów wykonanych z powietrza naprawdę urozmaica klip oraz sprawia, iż ten lepiej uchwyci rozmach uwiecznionych imprez. Dlatego często możemy zauważyć operatorów dronów na takich uroczystościach.

Inne zastosowania wideofilmowanie z powietrza

Dużo chętniej wideofilmowanie z powietrza wybierają rzecz jasna przedsiębiorstwa. Nie powinno to dziwić, gdyż sposób ten – w porównaniu do filmowania z samolotu – umożliwia znaczne obniżenie kosztów wykonania filmów. Z tego powodu wideofilmowanie z powietrza jest tak często wybierane przez wykonawców klipów reklamowych (szczególnie, jeśli są to klipy popularyzujące miasto czy ośrodek wypoczynkowy) oraz reportaży. Filmowanie z powietrza okazuje się także techniką chętnie stosowaną przez realizatorów relacji z imprez sportowych oraz koncertów, a oprócz tego – na przykład przy monitorowaniu przebiegu większych robót budowlanych.