Błędy przy termomodernizacji, czyli po co wykonuje się badanie kamerą termowizyjną

Błędy przy termomodernizacji, czyli po co wykonuje się badanie kamerą termowizyjną

Miesiące od października do marca to czas, kiedy chcemy cieszyć się ciepłem w domu. Masz w planach ocieplenie budynku? A może zależy Ci na sprawdzeniu jakości przeprowadzonych już prac? Zleć badanie kamerą termowizyjną. Jak wygląda takie badanie?

Badanie termowizyjne budynku – ciesz się komfortem termicznym w mieszkaniu

Dokładne ocieplenie budynku pozwala zredukować straty ciepła i uzyskać duże oszczędności związane z paleniem w piecu. Remontowałeś swój dom i chcesz sprawdzić czy prace zostały wykonane prawidłowo? Ogromne straty ciepła wynikają z złej izolacji fundamentów. Doskonałym sposobem na wykrycie wad w izolacji termicznej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego jesień i zima jest najbardziej właściwym czasem na przeprowadzenie takiej analizy? Analiza będzie wiarygodna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w środku będzie wyższa niż piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu można dokładnie ustalić stopień zawilgocenia budynku i wady izolacji.

Badanie termowizyjne budynku – jak pozbyć się pleśni z pomieszczeń

Dlaczego diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Wskutek nieprawidłowości w izolacji termicznej w mieszkaniu może pojawić się pleśń. Diagnostyka termowizyjna może być wykonywana nawet z pewnej odległości od budynku. Dzięki temu badanie kamerą termowizyjną jest zupełnie bezpieczne dla badanego obiektu. Rezultaty widoczne są na specjalnym wykresie, a miejsca utraty ciepła zaznaczone na granatowo. Interpretacja wyników wymaga dużej wiedzy inżynierskiej, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się profesjonaliści. Chcesz przekonać się czy Twoja nieruchomość jest przygotowana na mrozy? Zaufaj nowoczesnym metodom diagnostycznym, które zidentyfikują najsłabsze punkty nieruchomości.