Badania EMC i inne usługi

Badania EMC i inne usługi

Zgodnie z wytycznymi UE, urządzenia elektroniczne muszą spełniać określone normy dotyczące środowiska elektromagnetycznego. Ma to przede wszystkim zagwarantować ich bezawaryjne działanie. Na czym polegają badania kompatybilności elektromagnetycznej? Jakie podmioty zajmują się pomocą w zakresie szkolenia kadry z EMC?

Badania EMC – sprawdź standardy dotyczące środowiska elektromagnetycznego

Badania kompatybilności elektromagnetycznej pomagają zweryfikować czy konkretny sprzęt nie będzie wywoływał zakłóceń innych sprzętów elektrycznych. Zauważmy, że zgodnie z wytycznymi UE urządzenia nie mogą zaburzać pola elektromagnetycznego. Obowiązująca dyrektywa EMC określa, że urządzenia niekompatybilne nie mogą być sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. To sprawiło, że rozwinęły się specjalistyczne firmy, których polem działania są badania EMC. Oferują one bardzo szeroki wachlarz usług – od profesjonalnego doradztwa, aż po kształcenie pracowników.

Badania EMC – jakie zadania realizują zewnętrzne przedsiębiorstwa?

Zewnętrzne przedsiębiorstwa przeprowadzają przeglądy schematów w zakresie kompatybilności energetycznej – to ich główne zadanie. Istotna jest również pomoc w wyborze aparatury do laboratorium. Kolejnym zadaniem, które wypełniają specjalistyczne podmioty, jest wsparcie w procesie akredytacji. Prowadzą one również kompleksowe szkolenia dla pracowników – doskonale znać zasady funkcjonowania sprzętu oraz rozumieć obowiązujące normy. To powoduje, że laboratorium EMC może wypełniać swoje zadanie – wykonywać precyzyjne badania. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu rezultaty badań są powtarzalne.