Audioprzewodniki MOVI – zwiedzaj zabytki we własnym tempie

Audioprzewodniki MOVI – zwiedzaj zabytki we własnym tempie

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach popyt na usługi tradycyjnych przewodników bardzo zmaleje. Zamienią ich audioprzewodniki – nieduże urządzenia posiadające słuchawki i kilka przycisków, za pomocą których użytkownik może m.in. wybrać język. Urządzenia te odtwarzają nagrany przez lektora tekst uruchamiający się, gdy turysta stanie w wyznaczonym miejscu, dotyczący znajdujących się w nim zabytków. Gdzie zwykle używa się urządzeń do audioprzewodników? Czemu warto z nich korzystać?

Urządzenia do audio wycieczek – atuty

Podstawowym atutem audioprzewodników jest możliwość zwiedzania konkretnego miejsca we własnym tempie, bez konieczności dostosowywania się do grupy, co pozwala na dogłębne poznanie zwiedzanego obiektu. Jest to tym łatwiejsze, że audioprzewodniki oferują opcje pauzowania czy przewijania tekstu. Poza tym niemal wszystkie modele są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i niewidomych, a możliwość wyboru różnych wersji językowych sprawia, że pośród zwiedzających mogą znaleźć się także obcokrajowcy.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do audio wycieczek?

Popularność tych urządzeń w naszym kraju nie jest jeszcze tak duża, jak w krajach zachodnich Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie niedostępne – klienci mogą zaopatrzyć się m.in. w audioprzewodniki Movi. Wśród instytucji, które korzystają z urządzeń do audio wycieczek są przede wszystkim muzea (na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego) i pałace, choć na ich zastosowanie decydują się również miejskie agencje turystyczne, użyczając je turystom zwiedzającym między innymi Łódź czy Toruń.