Wylatujesz na wakacje? Zostaw samochód na parkingu długoterminowym

Wylatujesz na wakacje? Zostaw samochód na parkingu długoterminowym

Latanie staje się popularnym środkiem transportu, preferowanym przez biznesmenów, jak i turystów. Zanim jednak usiądziemy w fotelu samolotu, żeby rozpocząć wycieczkę musimy w jakiś sposób dostać się do portu lotniczego. Jeśli wybierzemy transport publiczny, nasze zmartwienia w kwestii dojazdu znikną po dotarciu do portu lotniczego. Jeśli jednak wolimy skorzystać z własnego samochodu, zrodzi się pytanie: gdzie go postawić w trakcie naszej podróży?

Zostaw samochód pod opieką – tani parking przy lotnisku

Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem jest poprosić członka rodziny lub znajomego o podwiezienie na lotnisko, a później o odbiór nas po powrocie. Nie każdy jednak ma możliwość organizacji takiego transportu, ponieważ mnóstwo wylotów odbywa się nocą lub w godzinach roboczych. Na szczęście w niewielkiej odległości od wielu dużych portów lotniczych, przykładowo w podkrakowskich Balicach, powstały czynne całą dobę parkingi, na których niewielkim kosztem można postawić samochód na kilkanaście dni. Korzystanie z oferty takich parkingów jest całkiem bezpieczne – naszego auta pilnuje profesjonalna ochrona, teren parkingu jest monitorowany, a zaparkowane tam auta są ubezpieczone w trakcie postoju.

Pomoc techniczna, rezerwacja miejsca, transfer na lotnisko – co zapewniają długoterminowe parkingi przy lotnisku w Balicach?

Długoterminowe parkingi przy lotniskach zwykle oferują także dodatkowe udogodnienia. Na przykład te mieszczące się w Balicach koło Krakowa zapewniają przez całą dobę swoim klientom transport na lotnisko, więc dostaniemy się do portu lotniczego w pięć minut i to razem z walizkami. Pracownik parkingu odbierze nas z lotniska także po powrocie. Jeśli w naszym aucie wyładuje się akumulator albo spadnie ciśnienie w kołach, możemy skorzystać z kompresora, urządzeń rozruchowych lub uzyskać pomoc od obsługi parkingu. A posiadacze pojazdów elektrycznych będą mogli użyć odpowiedniej stacji do ładowania. Na parkingu przy lotnisku można również sprawdzić przed wylotem wagę bagażu podręcznego i upewnić się, że mieści się w dozwolonych limitach.