Transport po Europie – busy do Belgii

Transport po Europie – busy do Belgii

Belgia od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Wyruszają oni tam zarówno w celach zarobkowych, jak i wyłącznie turystycznych. Miasta takie jak Bruksela, Gandawa, Brugia oraz Antwerpia kuszą do ich poznania i dla wielu z nas stają się celem urlopowych wycieczek. Polskie i belgijskie miasta są ze sobą całkiem dobrze skomunikowane. Podróżni mogą przebierać między wieloma środkami transportu. Który z nich będzie najlepszy – busy do Belgii, samoloty czy autokary?

Jak dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których priorytetem jest jak bardzo krótki czas podróży, pierwszym wyborem jest samolot. Bezpośredni lot do Brukseli proponują dwa polskie lotniska – Modlin i Okęcie. Decydując się na ten środek transportu, musimy niestety przygotować się na wydatek sięgające nawet tysiąca PLN, jak również na konieczność zorganizowania przejazdu z Brukseli do miejsca docelowego. Niewiele więcej kierunków podróży obsługują linie autokarowe, aczkolwiek i w ich przypadku nie możemy liczyć na to, że zawsze dowiozą nas do mniejszych miasteczek.

Komfortowe busy do Belgii

Jak uniknąć tych przeszkód? Organizując podróż, warto wybrać na busy do Belgii. Firmy transportowe mają w swojej ofercie tranzyty z opcją door-to-door. Oznacza to, że kierowca odbierze podróżnego z jakiegokolwiek miejsca znajdującego się na trasie busa (albo w jej pobliżu), a już w Belgii zawiezie go bezpośrednio pod wskazaną lokalizację (na przykład do motelu). Busy obsługujące europejskie trasy są zazwyczaj bogato wyposażone, zapewniając pasażerom absolutną wygodę. Mają oni swojej dyspozycji mają m.in. bezprzewodowy internet, klimatyzację oraz komfortowe siedzenia.