Parking długoterminowy przy lotnisku

Parking długoterminowy przy lotnisku

Przelot samolotem wylatującym z innego lotniska może być źródłem sporych problemów. Najistotniejszym będzie niewątpliwie sposób dojechania na lotnisko. Jeżeli wszak nie wyszukaliśmy ciekawych kursów autobusowych, zwykle musimy dotrzeć na miejsce swoim autem. Związane jest to niestety z potrzebą zostawienia pojazdu w odpowiednim miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy obawiać się mandatu lub złodziei. W podobnych przypadkach trafionym wyjściem będzie na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega taka usługa? Czego wybierając ją możemy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Zasady korzystania z tej usługi są banalnie łatwe – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zarezerwować online. W formularzu w serwisie parkingu wystarczy zaznaczyć odpowiedni termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już przygotowane, a w dużej części przypadków firma zapewni nam także transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany ze sporymi kosztami – dzień parkowania to bowiem koszt kilkunastu złotych, jednak warto zaznaczyć, że kwoty są tym niższe, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Dobre strony parkingu długoterminowego

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest to, iż są to place strzeżone – nie powinniśmy zatem przejmować się ochroną naszego pojazdu, który poza tym w tym czasie będzie dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk zwykle świadczą też mnóstwo usług opcjonalnych, które z pewnością ułatwią nam organizację wyjazdu – między innymi wspomniany przed chwilą transport lub możliwość podładowania akumulatora po długim parkowaniu oraz dopompowania kół. Przed podróżą zwykle mamy również możliwość zważenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się większych opłat.