Zadbaj o zdrowy wygląd – korzystaj z suplementów do włosów

Zadbaj o zdrowy wygląd – korzystaj z suplementów do włosów

Zniszczone włosy to kłopot większości pań. Same odżywki nierzadko go niestety nie rozwiązują, bo problem tkwi nie w niedostatecznej dbałości, a złym jadłospisie. W podobnych przypadkach trafionym pomysłem okaże się niewątpliwie wzbogacenie jej o niezbędne składniki odżywcze. Znalezienie suplementów do włosów nie okaże się jednak problemem – czekają na nas w drogeriach, a także możemy zaopatrzyć się w nie w internecie. Z czego są produkowane? Jakie substancje mają szczególnie dobry wpływ na kobiece włosy?

Roślinna siła suplementów do włosów

Najczęstszym ziołem stosowanym przez kobiety dbające o ich fryzury jest z pewnością skrzyp. Możemy zażywać go w formie pigułek z ekstraktem lub pić herbatkę. Jeśli zaś zastosujemy drugą postać, należy wiedzieć, iż skrzyp powinniśmy wygotowywać. Dostępne są też suplementy do włosów z pokrzywy, bo zwiększa ich elastyczność i odżywia. Oprócz tego korzystne działanie na włosy wywierają również chmiel, lipa oraz rumianek, a ze zbóż – kiełki pszenicy.

Pozostałe suplementy do włosów

Wyjściem z problemów z fryzurą mogą być też oleje. Mogą być zażywane najcześciej doustnie – w formie płynnej lub pigułkach. Najwydajniejsze są suplementy na włosy z ogórecznika, a także olej z wątroby rekina. Dobrze też wmasowywać we włosy olej słonecznikowy, którzy zwiększa ich elastyczność oraz miękkość. W przypadku włosów zniszczonych warto również sięgnąć po specjalne mieszanki minerałów, takich jak cynk lub Mg – nie zapominajmy przy tym, aby nie stosować ich zbyt długo.