Zadbaj o zdrowie skóry z szamponem przeciw łysieniu

Zadbaj o zdrowie skóry z szamponem przeciw łysieniu

Łysienie dotyka wielu panów. Może rozpocząć się już w w wieku dwudziestu lat, choć zazwyczaj rozpoczyna się w okolicach trzydziestego roku życia. Zazwyczaj odpowiadają za to androgeny, ponieważ metabolizując się do DHT uszkadzają cebulki włosów. Panowie, którzy nie chcą się z tym pogodzić, szczęśliwie nie będą zostawieni bez wsparcia. Pomocne okażą się na przykład szampony przeciw łysieniu, które dostępne są w niemal wszystkich drogeriach. Czy warto ich używać?

Szampon przeciw łysieniu – jak receptura

Szampony przeciw łysieniu dostarczają związki, które uszkadzają przemianę androgenów i przez to pozwalają ustrzec się wypadania włosów. Podobne działanie mają na przykład dutasteryd oraz finasteryd. Należy jednak wiedzieć, iż obie substancje rzutują na poziom hormonów – bywają też używane do kuracji pierwszych objawów powiększenia gruczołu krokowego. Z tej przyczyny nie powinny używać ich kobiety, u których mogą doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Działanie szamponu przeciw łysieniu

Nie wolno zapominać, iż kuracja, w której wykorzystywany będzie szampon przeciw łysieniu powinna trwać co najmniej rok. W innym wypadku nie przyniesie oczekiwanych wyników, a wypadanie włosów będzie nadal się rozwijać. Wspomniane związki nie zregenerują też uszkodzonych cebulek – potrafią jedynie zapobiec niszczeniu następnych. Leczenie stosujące szampon przeciw łysieniu dobrze zatem rozpocząć, kiedy łysienie właśnie się rozwija, a ubytki są jeszcze niewielkie.